Дома Фудбал Останато Норвежанец има план како да направи најдобар тим, но му треба „донација“ од Роналдо и Ибра

Норвежанец има план како да направи најдобар тим, но му треба „донација“ од Роналдо и Ибра

Оле Видар Тофтесунд, тренер на малиот клуб по име Нордстранд, смисли бизарен и застрашувачки план како да го унапреди својот клуб, но за тоа му е потребна „донација“ од страна на Роналдо и Златан Ибрахимовиќ.


Енрике лажеше? Шпанија го избра Мароко - 17 ден ↓↓↓Имено, Нордстанд се натпреварува во аматерските лиги на оваа земја, каде бележи слаби резултати и поради тоа Тофтесунд скрои план како овој тим во иднина би можел да биде еден од најдобрите во светот.

Тој, јавно на Интернет побара од Ибрахимовиќ и Роналдо да донираат сперма, со образложение дека ќе ги оплоди девојките на сегашните фудбалери и за едно 20 години ќе има сериозен тим, подготвен за големи нешта.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Луис Енрике ја презеде одговорноста за елиминацијата

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Селекторот на Шп…