Дома Фудбал Лига на шампиони Ноер после победата брутално го испровоцира ПСЖ ?

Ноер после победата брутално го испровоцира ПСЖ ?

Мануел Ноер синоќа уште еднаш покажа дека е еден од најдобрите голмани во светот и беше еден од најзаслужните за триумфот на Баерн во Лигата на шампиони.

Ноер ги доведе до очај противничките напаѓачи, а после мечот додаде сол на раната на ПСЖ.

Победата на Баерн беше сигнал дека може да започнат со славење и на улиците на Марсеј, затоа што клубот од градот од Азурниот брег е се уште единствениот француски победник во Лигата на шампионите.

Објавата на Ноер на Инстаграм особено ги воодушеви навивачите на Марсеј, бидејќи како локација го избра „Велодром“, стадионот на Марсеј.

View this post on Instagram

??? Triple @fcbayern

A post shared by Manuel Neuer (@manuelneuer) on

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Очекувано: Ремек-делото на Канга гол на колото во Лига Европа

Голот кој го постигна Гелор Канга во победата на Црвена Звезда над Ференцварош од 4:1 е из…