Дома Видео Нов гаф на СП во Египет: Новинарот кој го водеше пресот не знаеше кои репрезентации играле 🎥

Нов гаф на СП во Египет: Новинарот кој го водеше пресот не знаеше кои репрезентации играле 🎥

Многу репрезентации и ракометари се пожалија на лошата организација на Светското првенство, а сега видовме нов гаф.

Во Египет изгледа целосно непогодготвени го дочекаа СП. Нов гаф направија по мечот помеѓу Шпанија и Полска. Официјалниот модератор на прес-конференцијата не знаеше кој две репрезентации играа па прашуваше против кого играла Полска. Во тој момент ракометарот на Полјаците Мациј Гебала направи реакција со која како да сакаше да каже „каде дојдовме…“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Нико Ковач се расплака на прес-конференцијата

Нико Ковач одржа прес-конференција пред гостувањето на Монако кај Стразбург. Откако доби п…