Дома Останати Кошарка Ново хит видео: Стеф Кари пет минути не промаши тројка! 🎥

Ново хит видео: Стеф Кари пет минути не промаши тројка! 🎥

Веќе е докажано дека Стеф Кари е неверојатен шутер, а тоа често го покажува и на тренинзите на Голден Стејт.

Сега беше објавено ново видео на кое се гледа како Кари шутира тројки од аголот и погодува без да промаши цели пет минути.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Видеото брзо стана вирално, но кога е Кари во прашање не е толку неверојатно, многумина ќе кажат дека станува збор за најдобриот шутер на сите времиња. Во овие пет минути Кари постигна 103 тројки.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Историја: Лејкерси го освоија првиот НБА куп! 🎥

Лејкерси предводени од Леброн Џејмс се освојувачи на првиот НБА куп, откако во финалето сл…