Дома Трансфер зона Новото засилување на Челзи пристигна на прегледи

Новото засилување на Челзи пристигна на прегледи


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Челзи е блиску до комплетирање на трансферот на дефанзивецот на Монако, Беноа Бадијачиле, пишуваат англиските медиуми.

Преговорите помеѓу двата клуба се водеа неколку дена, па двете страни постигнаа договор за трансфер тежок 38 милиони евра.

Бадијачиле денес пристигна во Лондон да ги мине лекарските прегледи и да стави потпис на 6,5 годишен договор.

Бадијачиле веќе има одиграно 136 натпревари за Монако и важи за еден од најголемите таленти во Франција, а Челзи се надева дека  ќе биде одличен партнер на неговиот сонародник Фесли Фофана.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

„Сабицер е непријатна личност кога не игра, Манчестер Јунајтед доби „yбиец““

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Англискиот гигант Манчестер јунајтед во посл…