Дома Топ вести Нови обвинувања кон Реал Мадрид – вршеле притисок на судиите преку клупската телевизија!

Нови обвинувања кон Реал Мадрид – вршеле притисок на судиите преку клупската телевизија!

Реал Мадрид утре игра против Севиља во рамките од Ла Лига, а уште пред натпреварот гостите се пожалија на некои потези на „кралевите“.

Севиља испрати жалба против ТВ Реал Мадрид затоа што пред овој натпревар емитувале грешки на судијата кој утре ќе го суди натпреварот.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Во Севиља сметаат дека на ваков начин се врши притисок врз арбитрот пред натпреварот. Во текот сезоната видовме жалби за судиите, меѓутоа ова е ретка ситуација во која еден клуб се жали на нешто уште пред натпреварот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Премиер лигата ќе воведе полуавтоматски офсајд

Англиската Премиер лига од следната сезона ќе има уште една новина која е поврзана со упот…