Дома Трансфер зона Нови информации: Меси со купување на стан го најавил неговото заминување?

Нови информации: Меси со купување на стан го најавил неговото заминување?

Најголем дел од навивачите на Барселона сметаат дека Меси ќе ја заврши кариерата во редовите на Каталонците меѓутоа Италијанците не престануваат да шпекулираат.

Најновата информација која ја пренесуваат медиумите во Италија е изненадувачка.

Имено, повеќе италијански медиуми пренесуваат дека Меси купил стан во Милано и тоа во близина на седиштето на Интер.

Пред него стан на таа локација купил и неговиот татко, па наводно ова е најава за голем трансфер кој би можел да се случи многу брзо.

Останува да видиме дали ваквиот потег на Меси е поврзан со трансфер или пак станува збор за нешто друго.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Официјално: Лидс промовираше уште едно големо засилување

Лидс Јунајтед сезонава игра во Премиер лигата и очигледно има намера да не се врати во пон…