Дома Македонски спорт Новиот селектор на одбојкарите дебитира вечерва во Европската златна лига

Новиот селектор на одбојкарите дебитира вечерва во Европската златна лига

Вечерва одбојкарската репрезентација на Македонија ја започнува Европската златна лига која за нашите одбојкари би била загревање пред квалификациите за ЕП.

Противник на Македонија ќе биде селекцијата на Естонија. Натпреварот се игра вечерва со почеток од 20:15 часот.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Покрај Македонија на првиот турнир од ова натпреварување покрај Естонија е уште и Чешка.
Чешка и Естонија ќе се соочат во сабота, а в недела повторно игра Македонија, но тогаш против Чешка.

Овие натпревари ќе бидат први на клупата за новиот селектор Хари Наковски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Драма каква што не се памети: Ваква ситуација никогаш претходно немало на ЕП

По победата на Белгија над Романија, се случи ситуација каква што досега не сме виделе во …