Дома Видео Новиот напаѓач на Барселона се посрамоти против Гранада 🎥

Новиот напаѓач на Барселона се посрамоти против Гранада 🎥

Главна вест денес во фудбалската јавност е вчерашното реми на Барселона против Гранада во рамките од 5. Коло во Ла Лига.

Шпанските медиуми истакнуваат двајца главни виновници за овој резултат, првиот е Роналд Куман, а вториот напаѓачот Лук Де Јонг.

Куман е на удар веќе подолго време поради играта на Барселона која не доликува на овој клуб, а тоа го покаѓува и статистиката – тука, додека Де Јонг во 78. минута имаше огромно промашување.

Од чиста позиција Лук Де Јонг со глава шутираше над голот. Интересно е што Куман пред само неколку дена истакна дека Де Јонг во некои сегменти е подобар играч од Нејмар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Мурињо: Емотивно сум поврзан со Њукасл

Славниот Португалец Жозе Мурињо е еден од бројните тренери кои се споменуваат како кандида…