Дома Трансфер зона Новиот голман на Манчестер Јунајтед пристигна на прегледи

Новиот голман на Манчестер Јунајтед пристигна на прегледи


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Трансферот на голманот на Кристал Палас, Џек Бетланд во Манчестер Јунајтед е само прашање на време.

Доброинформираниот новинар Фабрицио Романо објави дека Бетланд денес треба да ги мине лекарските прегледи и да го комплетира трансферот.

Бетланд ќе пристигне на „Олд Трафорд“ на позајмица до крајот на сезоната, а во договорот нема опција за откуп.

Јунајтед беше во потрага по резервен голман, откако Мартин Дубравка се врати во Њукасл.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Милан го сака плејмејкерот на Реал Мадрид

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Милан е силно заинтересиран за плејмејкерот …