Дома Останати Ракомет Новиот голман на Вардар има една од најдобрите пет одбрани во квалификациите за ЕП (ВИДЕО)

Новиот голман на Вардар има една од најдобрите пет одбрани во квалификациите за ЕП (ВИДЕО)

Tимот на Вардар неодамна потпиша договор на две години со одличниот голман од Летонија, Артурс Кугис.

Кугис е репрезентативен голман на Летонија и сега се истакна во квалификациите за Европското првенство во 2020 година.

Тој се најде на листата топ 5 одбрани со пласман на четвртата позиција.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Начевски и Николов ќе го судат финалето на ЕВРО 2020!

Македонските судии Ѓорѓи Начевски и Славе Николов ја добија честа да го судат финалето на …