Дома Фудбал Лига на шампиони Новинарите чекаа изјава од Роналдо, но тој само помина покрај нив (ВИДЕО)

Новинарите чекаа изјава од Роналдо, но тој само помина покрај нив (ВИДЕО)

Ниту доведувањето на Кристиано Роналдо за Јувентус не се покажа како добитна комбинација во походот кон пехарот во Лигата на шампионите.

Во Торино вчера Ајакс сензационално го победи Јувентус и така го елиминираше  од Лигатан а шампионите, секако тоа не им се допадна на играчите на Јувентус.

Лицето на Роналдо откако судијата означи крај на натпрева

рот доволно зборуваше што мисли тој. Ова беше прв пат Португалецот да биде елиминиран од полуфиналето во Лигата на шампионите уште од 2010 година.

После натпреварот новинарите секако сакаа да слушнат што има да каже, но Роналдо не им го дозволи тоа „задоволство“, ѕвездата на Јувентус во микс зоната само помина покрај нив.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Игуаин се направил „мечка“ за време на карантинот (ФОТО)

Aргентинецот Гонзало Игуаин како и во периодот кога дојде во Јувентус од Наполи повторно и…