Дома Фудбал Англија Новинарите го налутија Пеп: Ќе ве повикам на пресот после Реал да ми го поставите ова прашање

Новинарите го налутија Пеп: Ќе ве повикам на пресот после Реал да ми го поставите ова прашање

Менаџерот на Манчестер Јунајтед Пеп Гвардиола на денешната прес-конференција во главно зборуваше за ждребот во Лигата на шампионите.

Манчестер Сити го чека реванш во осминафиналето од Лигата на шампионите. „Граѓаните“ имаат 2:1 од првиот натпревар, но се уште се далеку од четвртфиналето каде што би играле со подобриот од натпреварот Лион – Јувентус.

Еден од новинарите го налути Пеп со прашањето што мисли за промената завршницата во ЛШ да се игра во Лигата на шампионите каде што Сити се уште не обезбедил пласман.

„Ќе ве повикам на конференцијата после Реал Мадрид тогаш да ми го поставите ова прашање. Не можам сега да ви зборувам за тоа кога се уште не сме се пласирале. Можеби во овој клуб нема некој кој подобро го познава Реал од мене, но сега е Брајтон, па Арсенал, дури потоа следи Реал“, изјави Пеп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Ова се термините за полуфиналните натпревари во ЛЕ

Екипите на Шахтјор и Севиља синоќа обезбедија пласман во полуфиналето на Лига Европа. Шахт…