Дома Трансфер зона Нова трансфер битка помеѓу Реал и ПСЖ

Нова трансфер битка помеѓу Реал и ПСЖ

Реал Мадрид и ПСЖ покажуваат сериозен интерес за играчот за врска на Ница, Кефрен Турам, пренесуваат шпанските медиуми.

Кефрен е син на легендарниот француски дефанзивец Лилијан Турам и брат на напаѓачот на Борусија Мехенгладбах, Маркос Турам.

Кефрен оваа сезона одигра фантастично во дресот на Ница и се етаблираше во еден од најдобрите играчи за врска во француското првенство.

Новиот тренер на ПСЖ, Галтие го посочил францускиот талент како примарна трансфер цел за засилување на средниот ред.

Од друга страна Реал веќе подолго време го следи Турам и сака да го купи и да го остави уште една сезона на позајмица во Ница.

Двата клуба ќе бодат голема битка за потписот на Турам ова лето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Баерн ја понижи Барселона: Парите за Левандовски ги сака веднаш, бидејќи смета дека за една година клубот ќе банкротира

Сагата околу трансферот на Роберт Левандовски во Барселона се уште трае, а Баерн Минхен не…