Дома Останати Тенис Нова совршена лудорија на Гаел Монфис (ВИДЕО)

Нова совршена лудорија на Гаел Монфис (ВИДЕО)

0

Гаел Момфис дефинитивно е еден од најлудите тенисери кои се појавиле.

Французинот продолжи со лошата серија на трева, но одново имаше потег во својот стил.

Многу пати во кариерата Момфис правел лудории на терените, а така беше случај и во последниот негов меч против Херберт.

Херберт со лоб удар го прфели Момфис кој почна да трча по топчето и кога сите очекуваа да возврати со удар од под нозе, тој врати со удар од страна и тоа беше совршен удар со кој го освои поенот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Смит: Ѓоковиќ е ккако човек од гума, Роџер одржува рамнотежа, напрдуваше и Надал

За помалку од три недели светската тениска суперѕвезда Роџер Федерер ќе наполни 38 години,…