Дома Македонски спорт Нова провокација од Бугарите: Не знам како Македонците можат да ја исвиркуваат химната на нивните баби и дедовци

Нова провокација од Бугарите: Не знам како Македонците можат да ја исвиркуваат химната на нивните баби и дедовци

Бугарија си замина од Скопје со победа и второт место во групата, а додека ја слават победата од нашиот сосед пристигнуваат и провокации.


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Македонските навивачи вчера на Арената жестоко свиреа на бугарската химна пред почетокот на натпреварот. Ова за провокација го искористи поранешниот бугарски репрезентативец Станислав Ангелов.

„Не ми е јасно како Македонците можеа да ја исвиркуваат химната на нивните баби и дедовци? Работата е многу чудна, пропагандата е премногу силна“, изјави Ангелов.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Раководството на ФФМ одржа состанок со клубовите од ЖМФЛ: Финснсиска поддршка за сите прволигаши

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Во „Куќа на фудб…