Дома Фудбал Италија Асистенција и изнуден пенал за едно полувреме за Елмас 🎥

Асистенција и изнуден пенал за едно полувреме за Елмас 🎥

Maкедонскиот репрезентативец Елис Елмас ја запиша петтата асистенција за Наполи сезонава откако попладнево му асистираше на Жуан Жесус.

Во претходното коло Елмас беше асистент за Ирвинг Лозано кој постигна два гола во триумфот на Наполи од 2:0. Покрај петте асистенции сезонава Елмас има и шест гола во сите натпреварувања.

Подоцна Салернитана стигна до изедначување, но повторно и при вториот гол Елиф одигра важна улога. Од пенал погоди Дрис Мертенс, но пеналот по еден фантастичен соло продор го изнуди македонскиот „дијамант“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Нереди во Париз: Навивачи на Ливерпул без влезница се обидувале да влезат на стадионот! 🎥

Финалето од Лигата на шампионите помеѓу Ливерпул и Реал Мадрид не започна во 21 часот како…