Дома Трансфер зона Ни Челзи, ни Милан: Бернард заврши во Евертон

Ни Челзи, ни Милан: Бернард заврши во Евертон

Иако се поврзуваше со трансферот во Милан и Челзи, Бразилецот Бернард на крајот договори трансфер во Евертон.

Бернард беше слободен агент откаку му заврши договорот со Шахтјор и многу европски гиганти се интересираа за неговиот потпис.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Медиумите најавуваа дека е блиску до трансфер во Челзи и Милан, но Евертон во последен момент испрати најдобра понуда.

Имено, „каралемите“ му понудија 5-годишен договор тежок 6 милиони евра по сезона и го добија потписот на крилниот напаѓач.

Бразилецот се очекува во текот на денот да пристигне во Англија, а после лекарските прегледи и официјално ќе стави потпис на договорот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Шок за навивачите на Барселона: Капитенот го изгубил трпението и заминува!?

Капитенот на Барселона, Серхи Роберто повеќе не сака да ја чека Барселона и одлучил да го …