Дома Трансфер зона Ниту Ванда, ниту Икарди, ниту ПСЖ, клучна улога во во целиот трансфер одиграле Американците?

Ниту Ванда, ниту Икарди, ниту ПСЖ, клучна улога во во целиот трансфер одиграле Американците?

Интересот одиграл улога во целата приказна.

Фудбалскиот свет едвај го дочека крајот на трансфер сагата околу Мауро Икарди.

Од доаѓањето на Антонио Конте беше јасно дека Аргентинецот кариерата ќе ја продолжи во Интер, па во последните моменти од преодниот рок пристигна во ПСЖ.

Самиот фудбалер како и неговата сопруга и агент Ванда Нара не сакаа тој да ја промени средината, меѓутоа сега се појави информација дека пресудила компанијата „Најк“.

Според тврдењата на „Медијасет“, Американците дале се од себе за овој трансфер да се реализира.

„Најк“ е спонзор на сите страни – на Интер, Икарди и ПСЖ, па јасно е дека финансиската страна одиграла улога во целата ситуација.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Милан донесе одлука, ќе го откупи Ребиќ

Италијанските медиуми пренесуваат дека Милан донел одлука да го откупи Анте Ребиќ на крајо…