Дома Фудбал Лига на шампиони Никој не и дал повеќе голови во Европа на Барселона од Томас Милер

Никој не и дал повеќе голови во Европа на Барселона од Томас Милер

Баерн ја прегази Барселона со 0:3 на „Камп Ноу“ во првото коло од Лигата на шампионите.

Првиот гол на овој натпревар беше дело на Томас Милер. Милер е вистински кошмар за Барселона затоа што никој не им дал повеќе голови на Каталонците од Германецот.

Имено, тој е единствениот играч кој во европските натпреварувања против Барселона постигнал седум гола. За овие седум гола на Милер му беа потребни шест натпревари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Куман се појави на прес, прочита соопштение и замина🎥

Неверојатна ситуација се случи во Барселона на пресконференцијата пред утрешниот дуел со К…