Дома Фудбал Никој не го сака Феликс

Никој не го сака Феликс

Португалскиот репрезентативец Жоао Феликс последните шест месеци играше на позајмица во Челзи и се врати во Атлетико Мадрид.

Феликс сакаше да ја промени средината, па Атлетико се согласи да го пушти на позајмица, а сега јасно е дека за него повеќе нема место во тимот на Симеоне.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Меѓутоа, единствен клуб кој покажал конкретен интерес за Феликс е Астон Вила, пренесува „Марка“.

Тоа е проблем за Португалецот кој сака да игра во голем европски клуб и да се бори за трофеи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Oдложен натпревар во Ла Лига

Натпреварот од 26. коло во шпанската Примера помеѓу Гранада и Валенсија кој требаше да се …