Дома Фудбал Лига на шампиони Николов влезе во финишот, Шериф го изненади Шахтјор, Борусија подобра од Бешикташ 🎥

Николов влезе во финишот, Шериф го изненади Шахтјор, Борусија подобра од Бешикташ 🎥

Тимот на Бобан Николов приреди изненадување во своето деби во Лигата на шампионите совладувајќи го фаворизираниот Шахтјор со 2:0.

Првиот гол го постигна Адама Траоре во 16. минута со убав удар после нафрлувањето на Кристиано. Траоре беше одличен претходниот плеј-оф натпревар против Динамо кога постигна два гола. За 2:0 се погрижи Момо Јансане со удар со глава, одсново асистент беше Кристиано.

Бобан Николов влезе во 85. минута и го одигра финишот од мечот.

Борусија Дортмунд во истиот термин играше против турски Бешикташ на гостински терен.

Натпреварот „милионерите“ го решија во првото полувреме кога ги постигнаа двата гола (1:2). Прво Белингам во 20. минута го отвори резултат, а Халанд во финишот од полувремето го зголеми водството.

Бешикташ успеа да постигне само утешен гол во 94. минута.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Херојот на Рома од финалето во Конференциската лига ја „украде“ веспата на Мурињо 🎥

Николо Заниоло стана херој на Рома, откако постигна гол во финалето против Феенорд во Конф…