Дома Македонски спорт Мак фудбал „Не се плаши од духови, плаши се од Гостивар“ – Гостивар ги претстави трите гарнитури дресови 📸

„Не се плаши од духови, плаши се од Гостивар“ – Гостивар ги претстави трите гарнитури дресови 📸

Тимот на Гостивар денес ги претстави дресовите за новата сезона.

Гостивар ги претстави трите гарнитури под мотото: „Не се плаши од духови, плаши се од Гостивар“.

Инаку, Гостивар е еден од најактивните клубови во преодниот рок и веќе доведе неколку засилувања, а главна цел ќе биде пласман во ПМФЛ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Скандал во македонскиот фудбал: Навивач влезе на терен и „нокаутираше“ играч на гостите! 🎥

Инцидент се случи денес во македонскиот фудбал на натпреварот помеѓу Тетекс и Каменица Сас…