Дома Видео Не е само Лукаку: Погледнете ја глумата на Дибала 🎥

Не е само Лукаку: Погледнете ја глумата на Дибала 🎥

Паоло Дибала ги загрижи навивачите на Јувентус бидејќи заработи повреда во натпреварот против Сасуоло.

Дибала беше заменет во првото полувреме, а изглуми прекршок од Педро Обианг кој не го ни допре Аргентинецот кој падна на теренот. За ваквиот потег Дибала зарабтои голем број критики од фановите.

И Дибала не е единствен кој ова коло во Серија А се обиде да глуми и Лукаку направи слично. Неговата смешна глума можете да го видите – тука.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Ситуацијата поради која навивачите на Звезда долго ќе жалат

Екипата на Милан некако успеа да ја елиминира Црвена Звезда и да го осигура пласманот во о…