Дома Луд Спорт Нестор ја „провери“ камерата пред натпреварот на Удинезе 📸

Нестор ја „провери“ камерата пред натпреварот на Удинезе 📸

Вечерва од 20:45 часот Удинезе го игра натпреварот против Торино.

Пред овој натпревар на официјалниот профил на Удинезе се појави една интересна фотографија од македонскиот напаѓач Илија Несторовски.

Нестор седна на столчето и ја „провери“ камерата покрај теренот…

Несторовски за овој меч не се најде во почетните 11 и шанса ќе чека од клупата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Бокс меч во Интер: Лаутаро и Конте ги одмерија силите🎥

Интер пред две недели ја освои шампионската титула во Италија, па сега е исклучително заба…