Дома Останати Авто Мото Несреќа на рели трка во Хрватска: Возач удри директно во куќа покрај патеката 🎥

Несреќа на рели трка во Хрватска: Возач удри директно во куќа покрај патеката 🎥

На рели трката од Светскиот шампионат во Хрватска на која победи Себастиен Оже се случи и несреќа кога унгарски возачки двоец удри директно во куќа покрај патеката.

Унгарците невнимателно влегоа во свиокот, не успеаа да го исконтролираат автмобилот и скоро без кочење удрија во еден од ѕидовите.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Во хрватските медиуми се пишува дека ова не е првпат некој возач да ја изгуби контролата над возилото во тој дел од патеката. За среќа на крајот и двајцата возачи поминаа без последици.

@filipzvakanic Peugeot 208 Rally4 crash u hižu #wrc #rallycroatia #motosport ♬ original sound – Filip Čakanić
Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

Урнебесна реакција на шпанскиот крал кога дозна дека Јамал има 16 години 🎥

Репрезентацијата на Шпанија вчера ја победи Италија во дербито од „групата на смртта“ и та…