Дома Останати Кошарка Необична ситуација во НБА – тргна да му ја предаде топката на судијата и ги збуни сите (Видео)

Необична ситуација во НБА – тргна да му ја предаде топката на судијата и ги збуни сите (Видео)

0
nba

Тимот кој регуларниот дел од сезоната го заврши на првото место во Западната конференција, Хјустон Рокетс во првиот натпревар од плеј-офот со 104:101 беа подобри од Минесота.

Најинтересната ситуација на оваа средба се случи во самата завршница на натпреварот. Харден промаши слободно фрлање, а Карл-Ентони Тоус ја прифати топката и тргна да му ја предаде на судијата, за да се изведе второто.

„Проблемот“ беше во тоа што досудено беше само едно слободно фрлање и играта можеше да продолжи!

Освен Крис Пол кој почна да бара „чекори“ никој друг не сфати што се случува. Тоунс во тој момент се прибра и го продолжи нападот на својот тим.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
    Прочитајте поврзани статии
    Load More In Кошарка

    Проверете

    И 57 поени на Џејмс Харден не се доволни за Хјустон да победи (ВИДЕО)

    Изминатата вечер во НБА лигата беа одиграни девет натпревари. Вечерта во НБА лигата ја обе…