Дома Останати Неколку секунди по нокаутот Конор ја даде најискрената изјава во кариерата

Неколку секунди по нокаутот Конор ја даде најискрената изјава во кариерата

Сите кои го следат УФЦ очекуваа Конор Мегрегор да го победи Дастин Пориер и со тоа да го повика на борба Кабиб.

Наместо тоа Конор мораше да даде изјава како поразен и тоа неколу секунди откако доживеа нокаут.

„Нискиот удар кој го добив во листот беше многу добар, ми откажа ногата и воопшто не ми беше пријатно.“

„Пориер е добар борец, мора тоа да го пребродам и да се вратам. Тоа ќе го направам. Ми недостига активност, не можете да бидете неактивни во својата работа.“

„Многу сум разочаран. Вложив толку многу работа. Ова е тешко да се прифати. Сакав подобро да го претставам својот тим.“ – изјави Конор по поразот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Георгина: Роналдо дома не смее да менува сијалици и да се меша во кујната

Кристиано Роналдо веќе долго време е заедно со Георгина Родригез, а двајцата имаат и едно …