Дома Останати Некогаш носеше дрес од Адеми, а сега заедно освоија трофеј

Некогаш носеше дрес од Адеми, а сега заедно освоија трофеј

Петар Сучиќ кој има 20 години беше еден од хероите на Динамо Загреб во хрватскиот куп и го постигна првиот гол во победата од 3:1.

Сучиќ сезонава е едно од најголемите открија на Динамо, а клубот му посвети посебна објава.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Интересно е што како дете тој бил голем фан на Динамо и носел дрес од македонскиот фудбалер Аријан Адеми, а сега двајцата освоија пехар.

„Животот пишува романи… Како мало дете го сонуваше овој свет дрес, а денеска со својата работа и дисциплина ги живееш своите соништа!“, објави Динамо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Ѓоковиќ тренира на трева – ќе игра на Вимблдон!?

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ќе игра на Олимписките игри во Париз, но се надева дека ќе …