Дома Фудбал Останато Некогаш играше на Светско првенство, а денес е бездомник во Лондон

Некогаш играше на Светско првенство, а денес е бездомник во Лондон


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Пол Џејмс е еден најголемите канадски фудбалери, но сега поминува низ едни од најтешките денови во својот живот.

Цели шест години тој живее во голема беда, врв на неговите настапи за Канада беше Светското првенство во 1986 година.

На сите три натпревари за Канада тој беше стартер, до Катар тоа беше единствениот настап на оваа држава на еден Мундијал.

Исто така Џемјс е член на „Куќата на славните“ на канадскиот фудбал, во еден период беше и селектор на репрезентацијата до 20 години.

Англиски новинари сега го пронајдоа како проси на улиците во Лондон. Веќе шест години тој спие на картон, а ќебе и една црна торба е се што поседува.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Почина таткото на Маркос Алонсо

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Почина поранешниот ф…