Дома Фудбал Англија Неговиот татко беше жртва на Рој Кин, денес синот е пред влезната врата на „Олд Трафорд“ (ВИДЕО)

Неговиот татко беше жртва на Рој Кин, денес синот е пред влезната врата на „Олд Трафорд“ (ВИДЕО)

Многумина и денес се сеќаваат на еден од најбруталните стартови во историјата на фудбалот.

Беше тоа во градското дерби помеѓу Манчестер Јунајтед и Манчестер Сити во 2001. година, самиот меч создаваше тензија, но дополнително тоа го зачини, легендарниот капитен на „Црвените ѓаволи“, Рој Кин кога крвнички стартуваше над коленото на Алф Инге Халанд и така му заврши кариерата за сите времиња.

Изгледа дека ниту Норвежанецот не беше „цвеќе“, но Кин навистина претера.

Според информациите на Скај Спорт можеби е време за нов лист.

Имено, синот на Халанд, Ерлинг Халанд се наоѓа на листата кај скаутите на Јунајтед и наскоро би можел да се пресели на „Олд Трафорд“.

Ерлинг има 17 години и игра на позиција напаѓач, а што се однесува до таткото останува да се види како ќе реагира на оваа понуда.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Бензема со дополнување на изјавата за Жиру: Видете, ако ме споредите со „стариот“ Роналдо тогаш ја сум картингот

„Не мешајте Формула 1 со картинг. Да, јас во таа приказна сум Формула 1“. На овој начин Бе…