Дома Останати Невозможното стана возможно: „Малиот“ кој си го победи идолот – каква трка беше ова! (видео)

Невозможното стана возможно: „Малиот“ кој си го победи идолот – каква трка беше ова! (видео)

Рио, Олимпијада, 2016. Финале на 100 метри пеперутка. Фелпс е тука за да постави уште една сложувалка во неговиот неповторлив рекордерски мозаик на титули, златни медали, рекорди и олимписки успеси.

Но, тука е и еден негов обожавател кому му бил идол од најмали нозе и кој, заради Фелпс, сакал и се трудел да стане подобар пливач. Тоа е Сингапурецот Џозеф Скулинг.

Останатото е историја и импресивна пливачка трка за паметење со неверојатен конечен исход.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Ѓоковиќ за критиките: Им требаше големо име да биде виновно за се!

Најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ веќе две недели е мета на напади поради тоа шт…