Дома Трансфер зона На повидок трампа помеѓу Арсенал и Јувентус

На повидок трампа помеѓу Арсенал и Јувентус

Јувентус и Арсенал неодамна започнаа преговори за размена на играчи.

Торинскиот великан има намера да се ослободи од Арон Рамзи, а неговиот поранешен тим Арсенал е заинтересиран за негово враќање.

Клубовите започнаа преговири за реализација на трансферот, а во замена за Рамзи Топџиите се подготвени да го понудат шпанскиот дефанзивец Хектор Белерин.

Белерин и претходно се поврзуваше со Јувентус. Сепак, до трансфер никогаш не дојде, но од следната сезона овој 26-годишен играч би можел да го облече дресот на тимот од Торино.

Рамзи во Јувентус настапува последите две сезои. Не се прослави премногу и неговите игри за навивачите на овој клуб се разочарувачки.

Велшаецот за Старата дама одигра вкупно 65 натпревари и постигна шест погодоци.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ленгле се сели во Серија А

Рома е силно заинтересирана за дефанзивецот на Барселона, Клемен Ленгле, пренесува каталон…