Дома Топ вести На повидок нов светски трансфер рекорд!

На повидок нов светски трансфер рекорд!

Англиските медиуми тврдат дека градските ривали Манчестер Јунајтед и Сити на крајот на сезоната ќе започнат битка за потписот на ѕвездата на Барселона, Луис Суарез.

Познато е дека Жозе Мурињо и Пеп Гвардиола се во потрага по центарфор од светска класа, а наводно на двајцата прва желба им е уругвајскиот репрезентативец,


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Шпанските медиуми пишуваат дека Луис Суарез би можел да го сруши светскиот трансфер рекорд бидејќи клубовите од Манчестер се спремни за него да платат неверојатни 135 милиони евра.

Суарез минатата година беше најдобар стрелец во Европа, и оваа година игра одлично, но сигурно дека Барса нема да може да одолее на ваква понуда.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Салфетка со потписот на Меси за Барселона продадена за скоро милион евра📷

Oткако неодамна беше објавено дека на аукција е ставена салфетката на која Лионел Меси пот…