Дома Фудбал Англија На мечот Тотенхем-Челзи се појави „Брзи Гонзалез“ 🎥

На мечот Тотенхем-Челзи се појави „Брзи Гонзалез“ 🎥

Синоќа на натпреварот помеѓу Тотенхем и Челзи фудбалскиот свет остана импресиониран од шпринтот на Регуилон.

Пред крајот на првото полувреме шпанскиот репрезентативец ја покажа својата брзина и на перфектен начин успеа да му ја одземе топката на Ходсон Одој.

Денес на социјалните мрежи фановите се шегуваат дека синоќа во Лондон се појавил „Брзи Гонзалез“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

ЛШ: Баерн убедлив, Ливерпул тешко до победа, Лукаку за реми на Интер, Сити сигурен, супер Аталанта! 🎥

Вечерва се комплетираа натпреварите од првото коло во Лигата на шампионите. Во натпреварот…