Дома Останати Тенис На втората светска тенисерка и побараа гола фотографија – еве каков одговор следуваше 📸

На втората светска тенисерка и побараа гола фотографија – еве каков одговор следуваше 📸

Aрина Сабаленка која е втора најдобра тенисерка во светот одлучи малку да помине време на друштвените мрежи.

Сабаленка побара навивачите да и постават прашања, а таа да ги одговара. Еден од фановите се одлучи тоа да го злоупотреби, па и побара гола фотографија.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Добиваат веројатно и останатите спортиски вакви непримерни понуди, меѓутоа за разлика од останатите Сабаленка одлучи да му одговори.

Тенисерката објави фотографија на која покажува среден прст и напиша:

„Дали ова е доволно?“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Ѓоковиќ после девет години во полуфинале во Монте Карло

Новак Ѓоковиќ ќе игра во полуфиналето на Мастерсот во Монте Карло, откако денес го совлада…