Дома Фудбал Лига на шампиони Најубавите четири гола во Лигата на шампионите: Меси победник, Роналдо зад него (ВИДЕО)

Најубавите четири гола во Лигата на шампионите: Меси победник, Роналдо зад него (ВИДЕО)

УЕФА објави листа од четирите најубаву голови во Лигата на шампионите, а титулата за нјубав ја однесе Лионел Меси за мајсторијата против Ливерпул.

Чудесниот Аргентинецот тогаш фантастично од 27 метри ја погоди мрежата на Алисон за конечни 3:0, но на крајот тоа не и помогна на Барселона бидејќи во реваншот англискиот тим славеше победа со 4:0.

Второто место го држи Роналдо со волејот против Манчестер Јунајтед. На третото се најде Иван Ракитиќ со неговата „бомба“ против Тотенхем. Робен со голот против Валенсија ја освои четвртата позиција.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Бекот на ПСЖ не знаел кој е Халанд…Сега многу добро знае!

Eрлинг Халанд одново го воодушеви фудбалскиот свет, 19 годишниот Норвежанец одигра одличен…