Дома Офсајд Најубавата одбојкарка во светот: Заработува милиони од сајт за возрасни, а добила непристојна понуда Нејмар 📸

Најубавата одбојкарка во светот: Заработува милиони од сајт за возрасни, а добила непристојна понуда Нејмар 📸


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Кејт Алвес многумина ја сметаат за најубавата одобојкарка, но таа одлучи кариерата да ја насочи во друг правец.

Алвес направи профил на сајтот за возврасни „Онли Фенс“ и заработува милиони. На Инстаграм ја следат осум милиони луѓе, а помеѓу следбениците има и познати фудбалери.

23-годишната Алвес откри дека добила порака и од Нејмар.

„Знаете ли што ми кажа? Кој знае, можеби ќе завршам со двете (мислејќи на нејзината сестра). Зарем не мисли дека јас и мојата сестра разговараме за се, навистина ли мислеше дека нема да и кажам? Ако не и испратеше нејзе порака, можеби сега веќе ќе бев во Париз“, изјави Кејт.

Алвес откри и дека ги познава неговите пријатели, но во живо не се сретнале. За претплата на нејзиниот профил на „Онли Фенс“ наплатува 16 евра месечно.

„Влегувам во третата година од професионалната одбојка и се сметам за професионална спортистка, но работите надвор од теренот започнаа да напредуваат, па почнав да посветувам малку повеќе внимание тука. Сакала или не, денес тоа е мојот најголем приход. На дигиталните платформи заработувам 50 пати повеќе отколку во одбојката“, објасни Алвес.

Нејзините соиграчки ја поддржале, но тоа не ја интересира премногу.

„Мојата екипа ме поддржува, иако не се сите баш среќни. Најважно е што клубот знае што правам и тоа не им пречи затоа што не штети на имиџот на клубот и нашиот тим. Многумина имаат погрешно мислење за „Онли Фенс““, додаде одбојкарката.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Офсајд

Проверете

Фудбалер на Бока осуден на 25 месеци затворска казна за претепување на својата девојка

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Колумбискиот фудбалер Себастијан Виља кој од 2018 г…