Дома Фудбал Најконтроверзната одлука на ЕП: Погледнете зошто на Холандија и беше поништен гол против Франција

Најконтроверзната одлука на ЕП: Погледнете зошто на Холандија и беше поништен гол против Франција

Холандија и Франција одиграа нерешено без голови во дербито од групата Д на Европското првенство.

Французите пропуштија две одлични прилики, а Холанѓаните во 68. минута успеаја да ја сместат топката во мрежата, но нивниот гол беше поништен. Холандскиот играч за врска Чави Симонс постигна гол од 16 метри по голема гужва во шеснаесетникот.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Топката ја погоди мрежата, но проблем беше позицијата на Данзел Дамфрис, кој според судиите му пречеше на францускиот голман. По долга проверка голот беше поништен. Холандија и Франција имаат по четири бода, и со тоа направија голем чекор кон следната фаза.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Лапорта: Сега конечно сме во ситуација да делуваме на трансфер пазарот

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта рече дека во Ханси Флик ја гледа вистинската личн…