Дома Фудбал Лига на шампиони Најдобриот тим составен од Реал и ПСЖ: Нејмар го победи Роналдо!

Најдобриот тим составен од Реал и ПСЖ: Нејмар го победи Роналдо!

0

После два месеци се враќа Лигата на шампионите, а ждрепката сакаше во 1/8 финалето да се сретнат Реал Мадрид и ПСЖ.

Акутелниот шампион на Европа и светот против тимот кој си поигрува во француското првенство, додека Нејмар и Мбапе беа доведени за да се освои и Лигата на шампионите.

Реал утре со почеток во 20:45 часот е домаќин на првиот натпревар, а шпанска „Марка“ го избра идеалниот тим составен од играчи на овие две екипи.

Преку 40.000 читатели, Кавани доби 90% од гласовите, додека Бензема само 8%. Мбапе го посрамоти Бејл со 77% наспроти 19%.


Следете го Sportski.mk и на


Според читателите, Флорентино Перез е целосно во право кога сака Роналдо да го замени со Нејмар. Бразилецот доби 66% од гласовите, додека Роналдо само 28%.

Уште еден играч на ПСЖ кој доби предност во однос на играчите од Реал е Дани Алвеш кој на местото десен бек освои 66% пред Начо наспроти 30%.

Лука Модриќ убедливо го победи Марко Верати и освои 70%.

Во продолжение погледнете како составениот тим:

real psg

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Видео: Елмас поцрвене, Фенербахче загуби од второлигаш!

Фенербахче загуби со 1:0 на гостувањето кај Умраниеспор во раките на Купот на Турција, а м…