Дома Трансфер зона Најбараниот играч од Премиер лигата го избра Баерн

Најбараниот играч од Премиер лигата го избра Баерн

Еден од најдобрите фудбалери во Премиер лигата и ѕвезда на Кристал Палас, Мајкл Олисе го избрал Баерн Минхен како следна дестинација.

22-годишниот крилен напаѓач е еден од најбараните играчи во Премиер лигата и во договорот има откупна клаузула од 60 милиони фунти.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Челзи, Манчестер Јунајтед и Њукасл покажуваат силен интерес, но Олисе преферира да се пресели во Баерн Минхен.

Кристал Палас се обидува да го задржи, но Олисе е спремен за чекор напред во кариерата и неговиот менаџер е во напредни преговори со Баерн.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Арсенал почна преговори со Фабиан Руиз

Фабиан Руиз минатото лето беше еден од најбараните фудбалери на трансфер пазарот, а тој од…