Дома Македонски спорт Начевски и Николов ќе судат на уште едно дерби на СП!

Начевски и Николов ќе судат на уште едно дерби на СП!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ИХФ продолжува да покажува дека има огромна доверба во македонските судии Ѓорѓи Начевски и Славе Николов, па така им додели да судат уште едно дерби.

Најдобрите македонски ракометни судии ќе делат правда на натпреварот помеѓу Шведска и Исланд кој се игра во „Скандинавиум арена“ во Гетеборг од 20:30 часот.

Овој натпревар многу одлучува за пласманот во групата и патниците во нокаут фазата на Мундијалот.

Претходно Начевски и Николов судеа на натпреварите Бахреин – Тунис и Унгарија – Португалија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Никола Карабатиќ потпиша нов договор со ПСЖ

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Францускиот гигант П…