Дома Македонски спорт Мак фудбал Надежите до 18 години завршија како трети на турнирот во Чешка

Надежите до 18 години завршија како трети на турнирот во Чешка

0

Репрезентацијатана Македонија до 18 години запиша убедлива победа на Унгарија со 3:0 о од Чешка се враќа со третото место на силниот турнир.

Турнирот го започнавме со пораз од Унгарија, потоа славевме против Словачка со 3:2, за денес против Унгарија македонските надежи да го одиграат најдобриот натпревар и да слават победа од 3:0.

Головите ги постигнавме уште во првите 30 минути (Николов 10-та, Фета 23-та и Новески 27-ма.

Од Чешка надежите се враќаат со оставен впечаток дека од нив во иднина можеме да очекуваме повеќе.

ФОТО: ФФМ

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Официјално: Стадионот во Струмица го промени името во „Благој Истатов“

Стадионот „Младост“ во Струмица ќе го носи името на македонската легенда, Благој Истатов. …