Дома Останати Тенис Надал го освои 19-тиот Грен Слем, а потоа едно видео го расплака

Надал го освои 19-тиот Грен Слем, а потоа едно видео го расплака

Епско финале на УС Опен одиграа Рафаел Надал и Данил Медведев. На крајот до 19-тата Грен Слем титула стигна легендарниот Шпанец.

Финалето се решаваше во пет сета, Надал водеше со 2:0, но Медведев се врати и изедначи на 2:2. После возбудлив петти сет Надал успеа да слави.

Со овој 19-ти Грен Слем Надал стигна на само еден помалку од Роџер Федерер.

Кога се доделуваа пехарите на големиот екран одеше видео посветено на Надал со претходно освоените Грен Слем титули.

Во тој момент Надал не можеше да ги задржи емоциите и се расплака…

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Потврдено: Федерер го пропушта Ролан Гарос

Роџер Федерер ќе го пропушти вториот грен слем турнир оваа година, „Ролан Гарос“ поради оп…