Дома Македонски спорт Навивачи на Барселона побараа статуа за Димитриевски пред „Камп Ноу“

Навивачи на Барселона побараа статуа за Димитриевски пред „Камп Ноу“

Maкедонскиот голман Столе Димитриевски вчера одбрани пенал против Барселона и така помогна на својот Рајо Ваљекано да дојде до победа од 1:0.

Но, после натпреварот Димитриевски стана херој и на Каталонците кои притискаа да си замине Куман. Раководството на Барселона упорно и покрај лошите резултати не го отпушаше Куман, така беше се до вчера по мечот со Рајо.

Поразот од Рајо ја прели чашата и кај Лапорта, па затоа Куман повеќе не е тренер на Барселона, а Столе Димитриевски се претвори во еден најглавните „виновници“ за неговиот отказ.

„Статуа за Димитриевски пред „Камп Ноу““, порача еден фан на Барселона во објавата за отказот на Куман.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Лоши вести од Англија: Стадионите повторно можат да бидат затворени!

Ни пристигнуваат лоши најави од Островот. Според последните информации клубовите од Премие…