Дома Фудбал Навивачите на Атлетико го окупираа Ваљадолид, се е спремно за големо славје 🎥

Навивачите на Атлетико го окупираа Ваљадолид, се е спремно за големо славје 🎥

Атлетико Мадрид денес ќе има прилика во последното коло Ла Лига да стигне до титулата.

„Јорганџиите“ во ова последно коло ќе играат против Ваљадолид на кого му е неопходна победа за опстанок, а од друга страна Атлетико ако победи ќе биде шампион во Ла Лига.

Навивачите на Атлетико го окупираа Ваљадолид пристигнаа во огромен број и сите се спремни да го прослават освојувањето на титулата. Постои опција Атлетико и без победа да биде шампион, но тогаш зависат од резултатот на Реал Мадрид кој игра против Виљареал.

Натпреварите се играат со почеток во 18:00 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Aгуеро по трансферот во Барселона си купи ново „Ферари“ 📸

Искусниот аргентински напаѓач Серхио Агуеро стана нов член на Барселона и веднаш реши да с…