Дома Фудбал Англија Навивачите на Арсенал скокаа по Ламборџиниото на Обамејанг вредно 260.000 евра 🎥

Навивачите на Арсенал скокаа по Ламборџиниото на Обамејанг вредно 260.000 евра 🎥

Aрсенал врза неколку победи и скокна до 10. позиција на табелата, посебно голема радост помеѓу навивачите донесе победата над градскиот ривал Тотенхем.

По победата над Тотенхем фанови на Арсенал беа снимени како буквално почнаа да скокаат врз Ламборџинито од 260.000 евра на Обамејанг.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Гвардиола наскоро ја напушта Европа

Пеп Гвардиола после истекот на договорот со Манчестер Сити би можел да ја напушти Европа, …