Дома Фудбал Италија Му нема рамен: Елмас истрчал најмногу од сите ова коло во Серија А! (ВИДЕО)

Му нема рамен: Елмас истрчал најмногу од сите ова коло во Серија А! (ВИДЕО)

Македонскиот фудбалер Елиф Елмас го привлече вниманието во Серија А во последното коло против СПАЛ.

Елмас против СПАЛ ја запиша својата прва асистенција, но освен тоа Елмас е фудбалерот кој најмногу претрчал ова кола. На оваа средба македонскиот „дијамант“ истрчал повеќе од 12 километри и во тој сегмент му немаше рамен.

„Истрча најмногу од сите, направи се да спречи погодоци, но и помогна да се постигнат“, стои во објавата од Серија А на социјалните мрежи.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Гвардиола: Еднаш заедно вечеравме со Клоп, му се восхитувам

Пеп Гвардиола му се поклони на Јирген Клоп пред натпреварот помеѓу Ливерпул и Манчестер Си…