Дома Фудбал Германија Мусиала херој на Баерн, Чурлинов одигра половина час за Штутгарт 🎥

Мусиала херој на Баерн, Чурлинов одигра половина час за Штутгарт 🎥

Во денешниот термин од 15:30 часот се играа пет натпревари од 29. коло во германската Бундеслигата.

Дербито се играше во Волфсбург каде што Баерн и без Левандовски дојде до важна победа од 3:2 и сега е на сдум бодови од Лајпциг, а до крајот на Бундеслигата останаа уште пет кола.

Мусиала беше Јунак на Баварците со два гола, додека еден постигна Чупо-Мотинг, а Вегхорст и Филип беа стрелци за Волфсбург.

Во останатите натпревари Менхенгладбах славеше со 4:0 против Франкфурт, со истиот резултат Фрајбург го доби Шалке, Унион Берлин со 2:1 обезбеди три бода со Штутгарт, додека Аугусбург и Арминија одиграа 0:0.

Дарко Чурлинјов за Штутгарт го одигра последниот половина час.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Богаташ купи клуб за да може да игра неговиот син од 126 килограми📷

Фудбалските клубови за жал станаа „играчки“ на богатите луѓе. Па неверојатна приказна ни п…