Дома Топ вести Мурињо тргнува по својот миленик од Челзи

Мурињо тргнува по својот миленик од Челзи


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Манчестер Јунајтед ќе биде активен во зимскиот преоден рок, а Жозе Мурињо веќе ја има пикирано најголемата трансфер желба.

Португалскиот стратег сака да доведе најмалку еден квалитетен играч, кој треба да ја подобри играта на „црвените ѓаволи“, со оглед на фактот дека Михтарјан не ги исполни очекувањата.

Англиските медиуми тврдат дека најголема желба на Мурињо е играчот за врска на Челзи, Вилијан кој оваа сезона добива мала минутажа кај Конте.

Бразилецот во минатата сезона беше еден од најдобрите во тимот и затоа летово потпиша нов четиригодишен договор за останување на „Стемфорд Бриџ“.

Сепак, Вилијан не е задоволен од статусот кој го има моментално во Челзи и е спремен да ја промени средината, а Мурињо сака да ја искористи таквата ситуација.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

ПСЖ го „краде“ Гундоган пред носот на Барселона

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Ил…